Zgłoś Twoje dziecko do konkursu "Ruszaj z przedszkolakiem łamigłówek szlakiem"

Z WIZYTĄ U ŻOŁNIERZY Z 18 BATALIONU POWIETRZNODESANTOWEGO W BIELSKU - BIAŁEJ

W piątek 10 października nasze przedszkolaki odwiedziły 18 BATALION POWIETRZNODESANTOWY W BIELSKU – BIAŁEJ, który obchodził 55 rocznicę przybycia do Bielska - Białej 19 Samodzielnego Batalionu Rozpoznawczego tym samym stając się zalążkiem dzisiejszej jednostki. W tym dniu dzieci miały okazję zobaczyć prawdziwą broń, zapoznać się z osprzętem, który noszą żołnierze. Ponadto mogły usiąść za kierownicą ogromnych pojazdów bojowych. Żołnierze stworzyli bardzo przyjazną atmosferę, dzięki której dzieci odważnie zadawały pytania, oglądały broń oraz podziwiały wszelkie akcesoria wojskowe. Duże wrażenie na zebranych wywarła salwa honorowa i defilada przy akompaniamencie orkiestry wojskowej. Najwięcej emocji dostarczył nam pokaz skoków spadochronowych. Na dzieci czekało wiele animacji, a w tym malowanie twarzy.Ten dzień z pewnością pozostanie w naszej pamięci...
Relacja 2014-10-30, 19:38 | autor: Sylwia Klimczak